NAGYVÁLLALATI KÖTELEZŐ ENERGETIKAI AUDIT

A nagyvállalati kötelező energetikai audit

A nagyvállalati audit célja, hogy feltárja az energia- és költséghatékonyság növelésének módjait, valamint az ezt támogató korszerűsítések és fejlesztések lehetőségeit. A részletes audit riport reális képet ad Önnek a vállalkozása által használt energiahordozókról, a fogyasztásról, a költségekről, és költséghatékonyabb energiafelhasználási lehetőségekre tesz javaslatot.

Minden nagyvállalat köteles 4 évente elvégezni az energetikai auditálást fogyasztási szokásai és energiahatékonysági lehetőségei feltérképezésére.

Az auditor

Az auditot egy független, a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal által regisztrált energetikai auditor, vagy auditáló szervezet bevonásával kell elvégezni, melynek stratégiai célja az energiatudatos vállalatirányítás előmozdítása.

Az Axing Zrt. az országban elsőként szerzett energetikai auditor regisztrációt. Az elmúlt 20 évben közel 1500 nagyvállalat és szervezet energetikai auditját készítettük el. Kiemelkedően jó szakmai kapcsolatot ápolunk az Energiahivatallal, ami tovább erősíti megbízhatóságunkat és szakértelmünket az energetikai szektorban.

Az energetikai audit folyamata

Az Axing Zrt. bevált és jól meghatározott módszer alapján készít elemzést az Ön vállalkozásának, szervezetének energiafelhasználási profiljáról, saját fejlesztésű rendszerének segítségével.

A vizsgálat átfogó képet nyújt létesítményei, technológiai és logisztikai folyamatai energiafelhasználásáról. Az energetikai audit nemcsak az energiahatékonysági lehetőségeket azonosítja, hanem javaslatokat is tesz a lehetséges korszerűsítő beruházásokra és az ezekhez kapcsolódó EKR és TAO kedvezmény potenciálokra.

Az energetikai audit végrehajtásának fázisai:

  • Előkészítés – indító megbeszélés
  • Adatgyűjtés
  • Helyszíni felmérés
  • Szakértői javaslat
  • Jelentés készítése, az audit lezárása

A vizsgálat során 4 jól elkülöníthető kategóriában mutatjuk be Önnek az energiahatékonysági lehetőségeket:

  • egyszerű, beruházást nem igénylő, energiahatékonyságot növelő javaslatok
  • alacsony költségű, hamar megtérülő fejlesztések
  • nagyobb beruházást igénylő korszerűsítési lehetőségek
  • alternatív energiaforrások bevonásának vizsgálata

Kérdések és válaszok