ENERGETIKAI SZAKREFERENS SZOLGÁLTATÁS

Az energetikai szakreferens

A gazdasági entitások (vállalatok, szervezetek stb.), amelyek éves energiaszükséglete egy meghatározott szint fölé emelkedik, kötelesek legalább egy, munka- és társasági jogilag független energetikai szakreferenst alkalmazni. Ez az energetikai szakreferens jogosult nagyvállalati auditokban való közreműködésre, teljesíti a szükséges jogi előírásokat, és folyamatos szakmai támogatást biztosít, hogy partnere naprakész tudással rendelkezzen a vállalkozását érintő energetikai ügyeket illetően.

Az ideális szakreferens titka, hogy nem csak az energiagazdálkodásban jártas, hanem egy energiamenedzsment-rendszert is üzemeltet, amely hatékonyan kezeli az energiafogyasztás és -költség adatokat, így mentesítve megbízóját az adatszolgáltatással járó terhektől. Napi szinten aktívan figyeli az energiapiaci eseményeket, segít a mérési rendszerek fejlesztésében és rendelkezik a szükséges erőforrásokkal az adatkezeléshez és adminisztrációhoz.

Az energetikai szakreferens feladatai

a) Figyelemmel kíséri a megrendelő energiafelhasználásának változásait, valamint az energiahatékonysági intézkedések megvalósítását.

b) Közreműködik a 2015. évi LVII. törvény az energiahatékonyságról 22/C § által előírt kötelező adatszolgáltatás elkészítésében tárgyévet követő év június 30-ig a MEKH irányába.

c) Az igénybevételére köteles gazdálkodó szervezet számára havi jelentést készít tevékenységéről, az igénybevételére köteles gazdálkodó szervezet tárgyhavi energiafogyasztásának mértékéről és annak értékeléséről a korábbi fogyasztási adatok, beruházások, fejlesztések, valamint egyéb körülmények tükrében,

d) Elkészíti a tárgyévet követő év május 15-ig az éves összefoglaló jelentést a havi jelentések alapján, mely a végrehajtott energiahatékonysági fejlesztésekről és a használt üzemeltetési megoldásokkal elért energiamegtakarításokról szól. Ezt a jelentést a gazdálkodó szervezet május 31-ig teszi közzé a saját honlapján.

e) Szakmai megfigyelőként és tanácsadóként részt vesz a rendszeres energetikai auditálás lefolytatásában, valamint az EN ISO 50001 szabvány szerinti energiagazdálkodási rendszer kialakításában és működésének figyelemmel kísérésében.

f) Javaslatokat fogalmaz meg energiahatékony üzemeltetési megoldásokkal, energiahatékonysági fejlesztési lehetőségekkel kapcsolatban.

g) Gondoskodik a végrehajtott energiahatékonysági fejlesztések, alkalmazott üzemeltetési megoldások által elért energiamegtakarítási eredmények kimutatásáról.

h) Ellátja az energia beszerzéssel, energiabiztonsággal, energiahatékonysággal kapcsolatos, hatáskörébe utalt feladatokat.

i) a MEKH elnökének rendeletében meghatározott berendezések, technológiai folyamatok vonatkozásában az energetikai folyamatok, megtakarítások nyomon követése érdekében alkalmazott almérők adatait nyilvántartja és azokat a d) pont szerinti jelentésben feltünteti.

A szakreferens feladatait az Energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvény 21/B. §-a, valamint a 122/2015. (V.26.) Korm. rendelet 7/A. § -ai szabályozzák.

Ezért választanak bennünket a Partnereink

Az energiahatékonysággal kapcsolatos kötelezettségeiből előnyt kovácsolunk

  • Megbízható energiamenedzsment-rendszert biztosítunk a szolgáltatásunk részeként
  • Az adatokat maximális diszkrécióval, biztonságosan kezeljük
  • A kötelező adatszolgáltatások terhét minimalizáljuk
  • Közel 20 éve nyújtunk energetikai szolgáltatásokat ügyfeleinknek

Kérdések és válaszok